DSC_1607 (2)
Carollayna{Original filename»}{Date (YYYY)»}-19
Zorza polarna
20220208-PIC_0078
Transport

O mnie

od tego
Wszystko się zaczęło

W 2016 roku przyjechałam do Tromsø na trzy miesiące, żeby pracować jako przewodnik zórz polarnych.

Kiedy zaczęłam jeździć z turystami, okazało się, że brakuje kierowców autobusów. Zrobiłam więc prawo jazdy na autobusy, a przy okazji również na samochody ciężarowe, bo zawsze lubiłam duże samochody. I kochałam jeździć. Ale nigdy nie sądziłam, że przyjdzie mi jeździć po lodzie na końcu świata ;).
Gdy przyszło lato, a wraz z nim niski sezon turystyczny, zaczęłam rozglądać się za pracą w charakterze kierowcy ciężarówki. Znalazłam ją w Bring og Posten – gdzie zajmowałam się rozwożeniem poczty do punktów pocztowych. Następnie pracowałam w Bring Transportløsninger, gdzie przewoziłam praktycznie wszystko pomiędzy oddziałami firmy. Zdarzało mi się być w trasie trzy dni, ale najczęściej pracowałam w nocy i kończyłam zmianę rano. Najdłuższa trasa, jaką pokonałam, liczyła 740 km i musiałam ją przebyć w 10 godzin.

Czym się zajmuję?

Obecnie jestem kierowcą na wynajem – jeżdżę ciężarówkami, autobusami i minibusami, zatem przewożę nie tylko towary, ale i ludzi. Można mnie zatrudnić zarówno w zastępstwie za kierowcę samochodu ciężarowego, jak i jako przewoźnika oraz przewodnika wycieczek. Maja doskonała znajomość północno-norweskich terenów, doświadczenie w prowadzeniu dużych pojazdów w trudnych warunkach oraz miłość do tego, co robię, to gwarancja udanej współpracy!

Nie przejmuj się byciem lepszym od innych. Staraj się być lepszy od siebie.

Opinie
o mnie

Czym się
zajmuję?

Niezależnie od tego, czy wybierzesz się na północ Norwegii latem czy zimą, możesz liczyć na moją pomoc, zarówno w kwestii dotarcia w wyjątkowe, trudnodostępne miejsca, jak i poznania wyspy Tromsøya oraz atrakcji, jakie się na niej znajdują. Zimową porą z pewnością zaproponuję Ci zobaczenie niesamowitego zjawiska, jakim jest zorza polarna. Latem natomiast pokażę Ci, jak wygląda życie w Tromsø i okolicach podczas dnia polarnego. 

NIE PRZEJMUJ SIĘ BYCIEM LEPSZYM OD INNYCH. STARAJ SIĘ BYĆ LEPSZY OD SIEBIE.​

Opinie o mnie

poznaj miejsca, w których byłam

galeria

Nie można przebywać w jednym miejscu bez końca. Nie udaje się to nawet tym, którzy są nieporuszeni – bo wtedy to świat zmienia się dookoła nich.

Najnowsze wpisy

Przeżyj to razem
ze mną

Zasubsktrybuj

dołącz do newslettera

Dzięki temu będziesz na bieżąco z nowościami o moich podróżach

Let’s Get in Touch

Kontakt

Chętnie odpowiem na wszystkie pytania odnośnie moich podróży – co, gdzie i jak…  i nie tylko. Podzielę się również praktycznymi informacjami.

Sama z doświadczenia wiem, że „kto pyta, nie błądzi” i kieruję się tym mottem również podczas swoich podróży.

Z chęcią także poznam Twoje komentarze oraz opinie.