O mnie

Witaj serdeczny Gościu u mnie!
Nie krępuj się… Zapraszam!
Rozsiądź się wygodnie. Czego się napijesz? Zaparzę herbatę lub kawę, bo może być zimno. Co wolisz? Ja lubię Earl Grey’a z cytryną… Będziesz delektować się ciepłym napojem, ach… o ciasteczkach maślanych zapomniałam… Już przynoszę… Częstuj się, a ja w tym czasie poopowiadam Ci, że…
Od kiedy pamiętam zawsze inspirowały mnie podróże. Każdą wolną minutę poświęcam na ich planowanie i czytanie o niezwykłych miejscach – nic bardziej nie motywuje mnie do działania. Zazdrościłam osobom, które nie bały się wyjeżdżać w najodleglejsze zakątki świata. Zastanawiało mnie jak znajdowali na to czas? Jak planowali trasę? Jak się przygotowywali? Nigdy tak naprawdę nie ma dobrego czasu na podróżowanie. Zawsze jest to „coś” przeciw – brak czasu, funduszy, towarzystwa, odwagi… Życie pędzi, coraz więcej czasu poświęcamy innym sprawom.  Ja nigdy się nie poddaję. Staram się, by wszystkie moje marzenia powoli przekształcać w plany, a potem je realizować. Zawsze jestem przygotowana. Nawet na wyjazd z dnia na dzień w nieznane. Lubię zmiany, nie boję się ich, po prostu nie umiem siedzieć w miejscu. Wiem, że wszystko zależy ode mnie, a jedyne co może ograniczać to wyobraźnia. A raczej jej brak.
Najważniejsze pamiątki z podróży to właśnie wspomnienia – o których piszę oraz widoki, które pojawiają się, gdy zamykam oczy. W takich miejscach poznaje się ludzi wyjątkowych, z którymi można przegadać całą noc i nadal będzie mało. All inclusive nie jest dla mnie. Tam gdzie jestem, zawsze chcę wszystko zobaczyć, poczuć. Im bardziej ekstremalnie tym bardziej odpoczywam.
Wyznaję zasadę „Rób to czego inni nie robią, by mieć to czego inni nie mają”. Nie umiem żyć nie czując się wolna i mam tu na myśli wolność siebie, umysłu. Dzięki temu mogę się spełniać, kochać i być w pełni sobą.

A tak mniej oficjalnie:

  • Przewodnik, fotograf zorzy polarnej
  • Kocham śnieg, mróz i zorzę polarną (co zapewne wprawnemu oku nie umknie 😉 )
  • Nie lubię zimna – „Nie ma złej pogody, tylko złe ubranie.”
  • Uwielbiam koty – psów się boję.
  • W ciepłych krajach też byłam – Cypr, Chorwacja, Hiszpania.
  • Cały czas kombinuję, gdzie by tu się wybrać 🙂
  • Przepadam za długimi kąpielami w wannie.
  • Niepoprawna optymistka.
  • Mniej mówię, więcej obserwuję, choć rozgadać też się umiem 🙂
  • Od 10.2016 na stałe mieszkam za kołem podbiegunowym w Norwegii – Tromsø

Zapraszam w podróż ze mną, gdzie w większości przydadzą się czapki i szaliki ale i nie tylko 🙂

 ♥ Home 

Kontakt